Dermokosmetyki - dobierz najlepsze dla siebie

Dermokosmetyki - dobierz najlepsze dla siebie

Mówiąc o dermokosmetykach mamy świadomość tego, że mamy do czynienia z wyjątkową grupą produktów przeznaczonych do pielęgnacji. To specjalne kosmetyki dermatologiczne, a więc takie, które łączą właściwości medyczne z pielęgnacyjnymi. Ich działanie bazuje na pielęgnacji, same kosmetyki są jednak przeznaczone również do tego, aby pomagać nam w rozwiązywaniu problemów, jakie generuje nasza cera.

Dermokosmetyki a skóra 

Nasza skóra coraz częściej jest przewrażliwiona i trudno się temu dziwić, mówimy bowiem o stanie, na który wpływ ma szczególnie wiele czynników. Do złej diety i używek coraz częściej dodaje się w tym kontekście zanieczyszczenie powietrza, nie powinniśmy dziwić się więc, że mieszanka, z jaką mamy do czynienia jest prawdziwie wybuchowa. Efektem wspomnianej nadwrażliwości są nie tylko zmarszczki, ale i przebarwienia. Tu zastosowanie znajdują właśnie dermokosmetyki, dla których charakterystyczne są właściwości kojące i hipoalergiczne. To właśnie one pozwalają na skuteczną walkę z niedoskonałościami, a jednocześnie nie podrażniają dodatkowo skóry tak, jak kosmetyki bogate w olejki eteryczne i sztuczne środki zapachowe.

Dermokosmetyki dla suchej skóry 

Dermokosmetyki dla cery suchej stanowią dość rozbudowaną grupę. Obejmuje ona nie tylko emulsje, ale także kremy ochronne, balsamy nawilżające, zmiękczacze, peelingi i mydła, choć wśród produktów polecanych właścicielkom cery suchej możemy znaleźć także kremy do stóp, maski regenerujące i specjalne żele oczyszczające. Wybór jest ogromny, za jego dokonaniem przymawia zaś i to, że mamy do czynienia z kosmetykami, które długotrwale nawilżają cerę, a jednocześnie wzmacniają doskonale barierę naskórkową. Skóra staje się dzięki temu odporna na działanie czynników zewnętrznych takich, jak choćby mróz i promieniowanie słoneczne, nie wysusza się łatwo i nie traci wody tak szybko, jak ma to miejsce wówczas, gdy zastosowanie znajdują klasyczne rozwiązania.

Sprawdź: Dermokosmetyki - regeneracja skóry po zimie

Dermokosmetyki dla wrażliwej skóry 

Cera wrażliwa to prawdziwe utrapienie i tylko staranna pielęgnacja może sprawić, że będzie utrzymana w dobrej kondycji. Najczęściej w odniesieniu do niej stosuje się żele do mycia, specjalistyczne kremy natłuszczające, emulsje, olejki oraz toniki i maseczki. Dermokosmetyki przeznaczone do jej pielęgnowania mają za zadanie jej ukojenie, można jednak liczyć i na to, że będą one w stanie dokładnie ją oczyszczać i normalizować pracę wykonywaną przez gruczoły łojowe. Produkty przeznaczone do tego rodzaju skóry pomagają też w regulacji gospodarki lipidowej i wzmacniają bariery ochronne. Podczas ich stosowania można też liczyć na to, że skóra będzie mniej skłonna do podrażnień nawet, jeśli skłonność ta nie zostanie całkowicie wyeliminowana.

Zobacz także : https://styl.fm/newsy/332767.wielkanocny-manicure-2020-27-pomyslow-na-kolorowy-swiateczny-manicure-galeria  >>

Dermokosmetyki dla dojrzałej skóry 

Skóra dojrzała także zasługuje na to, aby otaczać ją szczególną opieką, a producenci kosmetyków dermatologicznych doskonale zdają sobie z tego sprawę. Tym razem mamy do czynienia z produktami, które nie tylko zapewniają kompleksową ochronę i nawilżenie, ale także przyczyniają się do tego, że tempo procesów starzenia się skóry ulega istotnemu opóźnieniu. Kosmetyki tego typu napinają skórę i wygładzają, skutki ich działania są więc widoczne gołym okiem w postaci podniesionych brwi, wygładzonych bruzd, a nawet pełniejszych ust.

Dermokosmetyki dla skóry trądzikowej 

Dermokosmetyki do skóry trądzikowej to szczególnie rozbudowana kategoria. To właśnie one mają za zadanie powstrzymywanie wykwitów, ich stosowanie sprawia przy tym, że skóra nie sprawia wrażenia zaczerwienionej, co jest częstą bolączką jej właścicielek.

**Zwalcz trądzik kuracją z Aloesu**