Lego Harry Potter 2022 – magia na wyciągnięcie ręki.
11 października 2022

Klocki Lego Harry Potter 2022 to doskonały pomysł na prezent dla miłośnika magicznego świata młodego czarodzieja. Seria klocków na podstawie powieści J.K. Rowling cieszy się ogromnym uznaniem od samego początku i trzeba przyznać, że producent bezustannie zaskakuje młodych konstruktorów, wypuszczając na rynek coraz wspanialsze zestawy. Na jakie zestawy warto zwrócić uwagę w 2022?

Ekspresem do Szkoły Magii i Czarodziejstwa

LEGO® 76405 Harry Potter – Ekspres do Hogwartu to prawdziwa gratka dla miłośników powieści i filmów o Harrym Potterze. Tym razem zadaniem młodego konstruktora będzie stworzenie imponującego pociągu, którym młodzi adepci magii dostawali się do szkoły. Hogwart Ekspres to parowa maszyna, która zawsze majestatycznie wtaczała się na peron, będąc zapowiedzią wspaniałej uczty i rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Pociąg kursował z dworca King’s Cross do Hogsmeade. W zestawie znajduje się 5129 elementów i aż 20 minifigurek. To niepowtarzalna możliwość do odtworzenia wielu legendarnych i kultowych scen z filmu o Harrym Potterze. Przecież to właśnie w przedziale tego pociągu w trzeciej części Harry po raz pierwszy miał bliższą styczność z przerażającymi dementorami. To również w tym pociągu Harry podsłuchiwał Dracona Malfoya i ostatecznie został zdemaskowany. Na szczęście pojawiła się Luna ze swoim magicznym urządzeniem. Producent zadbał o najdrobniejsze nawet detale, dając dzieciom możliwość wspaniałej zabawy i odtwarzania ulubionych scen na wiele rozmaitych sposobów.

Zakon Feniksa

LEGO® 76408 Harry Potter – Ulica Grimmauld Place 12 to kolejne wspaniałe wydanie klocków LEGO przenoszących nas w magiczny świat Harrego Pottera. Tym razem przenosimy się na niepozorną początkowo ulicę z cudowną brytyjską kamienicą szeregową. Sęk w tym, że pod wpływem zaklęcia kamienica rozwarstwia się na dwie równe części i przenosi konstruktora do tajemnej siedziby Zakonu Feniksa. Tym samym przenosimy się do rodzinnego domu Syriusza Blacka, poznajemy drzewo genealogiczne całej rodziny i możemy odtwarzać dowolne sceny, które miały kluczowe znaczenie dla biegu zdarzeń. W zestawie znajduje się 1083 elementów oraz 9 minifigurek.